• Jesteśmy wrocławskim zespołem, grającym szybką i radosną odmianę muzyki country, zwaną bluegrass. Grupę tworzy czterech zawodowych muzyków, używających takich instrumentów jak: banjo, mandolina, skrzypce, gitara akustyczna, gitara basowa, oraz wokalistka i aktorka scen muzycznych.
  • Nasz repertuar to bluegrassowe hity, własne kompozycje, utrzymane w tym klimacie oraz covery utworów w stylu pop, rock, blues, jazz. W razie zainteresowania, zapewniamy animację taneczną dla publiczności.
  • Występowaliśmy na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą, a także na imprezach towarzyszących Polskiej Lidze Western i Rodeo oraz podczas jeździeckich świąt – Hubertusów.
  • Nasz zespół często brał udział w okolicznościowych koncertach plenerowych jak i koncertach klubowych. Współpracujemy również ze szkołami i przedszkolami, promując bluegrass.

 

Monika Malec – wokal

Wokalistka, aktorka scen muzycznych. Laureatka niezliczonych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Występowała między innymi na deskach teatru Muzycznego Roma w Warszawie oraz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Więcej informacji na stronie www.monikamalec.info.

 

Kamil Bartnik – banjo

Klasycznie wykształcony gitarzysta (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), kameralista (duety: gitarowe, fortepianowe, fletowe, skrzypcowe oraz członek Wrocławskiego Kwartetu Gitarowego), multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, pedagog, pasjonat banjo od wielu lat. Współpracował m.in. z Operetką, Operą i Filharmonią Wrocławską. Przygodę z muzyką country rozpoczął od fascynacji piosenkami Johny’ego Casha i Hanka Williamsa.

 

Bartłomiej Helwing – mandolina

Klasycznie wykształcony gitarzysta (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), kameralista (duety: gitarowe, fletowe, skrzypcowe, fortepianowe, członek Wrocławskiego Kwartetu Gitarowego), multiinstrumentalista, aranżer, pedagog. Współpracował m.in. z Operetką, Operą i Filharmonią Wrocławską.

 

Henryk Kozioł – skrzypce

Klasycznie wykształcony skrzypek (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), kameralista (kwartet smyczkowy Prestige), kompozytor, aranżer, pedagog, autor tekstów, członek prestiżowej orkiestry Opery Wrocławskiej.

 

Żeljko Drobac – gitara basowa

Muzyk, urodzony w Sarajewie. W latach 80-tych, kontrabasista w zespole ludowym, z którym koncertował po całej Europie. Równocześnie grał także na gitarze basowej w różnych sarajewskich grupach rockowych. Od 1992 roku mieszka w Polsce, gdzie kontynuuje swoją przygodę z muzyką. Lubi ekspresję i możliwość wrażenia pozytywnych emocji, inspiruje go bałkańska muzyka, a szczególnie jej nieparzyste rytmy.

 

 

* WSPÓŁPRACA *

 

Tomasz Kaczmarczyk – gitara akustyczna

Gitarzysta, kompozytor i producent o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych: od jazzu i klasyki po rock, pop i bluegrass.
Autor bloga slowmusic.pl.
Jeden z założycieli i liderów smooth-jazzowej formacji SLOW.

 

Urszula Żebrowska – Kacprzak – teksty, animacja taneczna

Z wykształcenia marketingowiec (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu), z zamiłowania tancerka flamenco i country, animatorka zabaw tanecznych dla każdego (od przedszkolaka do seniora), nauczycielka języków obcych, autorka tekstów piosenek i wersji językowych na naszej stronie.